Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

PKN Orlen ostrzega przed oszustwami w sieci

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Cyberbezpieczeństwo
Według płockiego koncernu jego kampania informacyjna ma na celu ostrzeżenie przed nieuczciwymi praktykami i promowanie wiedzy dotyczącej bezpiecznych form inwestowania.
shutterstock

W związku z pojawiającymi się w internecie fałszywymi ogłoszeniami, które zachęcają do inwestowania w projekty PKN Orlen, koncern rozpoczął w mediach - w tym online, a także w prasie i radio - kampanię informacyjną ostrzegającą przed tego typu oszustwami. Potrwa ona do 19 kwietnia.

Informując we wtorek o uruchomionej kampanii informacyjnej, PKN Orlen podkreślił, że "w związku z nasilającą się w czasie wojny cyberprzestępczością, w sieci coraz częściej pojawiają się fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski".

Jak wyjaśniono w informacji, treści tego typu publikowane są przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube oraz na licznych stronach internetowych i w mailingach. "Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje PKN Orlen oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez koncern" - zaznaczono w informacji. Wskazano przy tym, iż "ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych".

"W związku z pojawiającymi się w sieci fałszywymi ogłoszeniami zachęcającymi do inwestowania w projekty PKN Orlen, koncern uruchomił kampanię informacyjną ostrzegającą przed tego typu oszustwami. Kampania w formatach online, prasie i radio potrwa do 19 kwietnia" - ogłosił PKN Orlen. Dodał przy tym, że kampanie informacyjną wspierają materiały edukacyjne przygotowane w ramach programu "Orlen w Portfelu", które dostępne są w internecie na stronie orlen.pl/pl/ostrzegamy.

Według płockiego koncernu jego kampania informacyjna ma na celu ostrzeżenie przed nieuczciwymi praktykami i promowanie wiedzy dotyczącej bezpiecznych form inwestowania. "W przypadku inwestycji w akcje PKN Orlen przez inwestorów indywidualnych, mogą one odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego" - podkreślił PKN Orlen.

W informacji zwrócono uwagę, że "bezpośrednia komunikacja PKN Orlen do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych twitter.com/PKN_ORLEN, facebook.com/ORLENOfficial, youtube.com/PKNORLENSA_official". PKN Orlen zapewnił przy tym, że "nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji".

"Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres media@orlen.pl lub właściwym organom ścigania" - przekazał PKN Orlen.