Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

IKO ułatwia parkowanie. Nowa funkcja w aplikacji mobilnej PKO BP

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
IKO - strefy parkowania
IKO - strefy parkowania
Media

PKO Bank Polski wprowadza innowacyjną funkcję w swojej aplikacji mobilnej IKO, ułatwiającą parkowanie. Usługa, opracowana we współpracy z operatorem aplikacji moBILET, to prawdziwy przełom w codziennym użytkowaniu aplikacji bankowej. Dzięki nowemu rozwiązaniu, IKO automatycznie wykrywa i sugeruje strefę parkowania, w której znajduje się użytkownik. Początkowo dostępna w 10 polskich miastach, ta funkcja znacząco upraszcza proces opłacania parkingu.

W Cieszynie, Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Krakowie, Opolu, Piasecznie, Poznaniu, Świnoujściu, Ząbkach i Zielonej Górze, kierowcy mogą cieszyć się z automatycznego rozpoznawania strefy parkowania dzięki wykorzystaniu lokalizacji GPS. Kiedy użytkownik otworzy ekran opłat parkingowych w aplikacji IKO, zobaczy wypełnione informacje o mieście i najbliższej strefie parkowania. Usługa ta wymaga potwierdzenia poprawności wybranej strefy przez klienta, oferując jednocześnie możliwość ręcznego wyboru strefy.

Klienci korzystający z opłat parkingowych i posiadający wersję aplikacji 3.147 są uprawnieni do korzystania z tej nowej funkcji. Firma moBILET planuje stopniowe rozszerzanie dostępności tej usługi na kolejne miasta.

Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego, z ponad 100 funkcjami i 7,8 mln aktywacji, umożliwia nie tylko zarządzanie finansami i dokonywanie transakcji, ale także korzystanie z wielu dodatkowych usług, takich jak autooszczędzanie, split payment, tryb ciemny, BLIK zbliżeniowy, „PKO Płacę później”, a także płatności za przejazdy autostradowe czy zakup biletów komunikacyjnych. Dzięki IKO, klienci mogą również otwierać konta „na selfie” i weryfikować tożsamość pracowników banku. W aplikacji dostępny jest również Asystent głosowy, co ułatwia codzienne bankowanie.

Wysoka ocena klientów w sklepach z aplikacjami (średnia 4,8 na 5 gwiazdek z ponad 1,1 mln ocen) potwierdza jakość i przydatność aplikacji IKO od PKO Banku Polskiego w codziennym życiu użytkowników.

Źródło: PKO BP