Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

PKO Bank Polski rekrutuje specjalistów IT na nowe stanowiska

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
bankowość
Materiały prasowe

Największy polski bank realizuje innowacyjne projekty technologiczne, co zwiększa zapotrzebowanie na specjalistów IT. PKO Bank Polski prowadzi obecnie rekrutacje na 130 nowych stanowisk w zespołach informatycznych

PKO Bank Polski rozwija informatyczne zespoły projektowe. W realizowanych obecnie 130 rekrutacjach na nowe stanowiska poszukiwani są specjaliści z praktycznie wszystkich obszarów IT: analitycy, architekci, kierownicy projektów i programiści, a także eksperci od hurtowni danych, administratorzy aplikacji czy inżynierowie DevOps.

Potrzeba rozbudowania zespołów projektowych wynika z dużej skali projektów realizowanych w obszarze technologii, m.in. wykorzystujących Data Science, RPA, Machine Learning czy Artificial Intelligence.

W prace nad rozwiązaniami technologicznymi PKO Banku Polskiego jest zaangażowany zespół wiodących na rynku ekspertów w obszarze IT. Efekty dotychczasowych wdrożeń zostały docenione w konkursach i rankingach międzynarodowych. PKO Bank Polski zwyciężył m.in. w rankingu Finnoscore oceniającym dojrzałość cyfrową 230 banków z Europy i Ameryki Północnej. Znalazł się także wśród finalistów konkursu Technology Strategy Impact and Enterprise Architecture Awards for EMEA organizowanego przez Forrester, jedną z najbardziej opiniotwórczych firm badawczych na świecie.

W najbliższej przyszłości skala przedsięwzięć w obszarze IT realizowanych przez bank będzie rosła. Strategia PKO Banku Polskiego na lata 2023¬–2025 zakłada bowiem jeszcze większą koncentrację na wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

– PKO Bank Polski ma prawie 12 mln klientów, z czego 63 proc. to klienci cyfrowi. Mamy 7,6 mln aktywnych aplikacji IKO, a do 2025 r. zamierzamy wszystkie nasze serwisy udostępnić w kanałach zdalnych. Realizujemy coraz więcej projektów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i jesteśmy na etapie przenoszenia aplikacji mobilnej IKO do chmury. Budujemy najbardziej zaawansowaną analitykę na rynku – nasza platforma MLOps jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskim sektorze bankowym – mówi Piotr Krawczyk, dyrektor pionu rozwoju aplikacji w PKO Banku Polskim.

Podkreśla, że równocześnie prowadzonych jest wiele projektów informatycznych, które są bardzo złożone i ze względu na skalę działalności banku mają duży wpływ na rynek.

– Jesteśmy olbrzymią firmą technologiczną, ale jednocześnie jako największy bank w Polsce mamy bardzo solidne fundamenty, co stwarza unikalne środowisko pracy. Dzięki temu naszym pracownikom możemy zapewnić nie tylko ciekawą ścieżkę rozwoju, lecz także stabilność zatrudnienia – mówi Piotr Krawczyk.

Obecnie w różnych obszarach banku w zespołach IT pracuje 2300 osób. To multidyscyplinarne zespoły projektowe łączące kompetencje IT z biznesowymi. W budowaniu aplikacji PKO Bank Polski rozwija podejście DevSecOps, które pozwala na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na każdym etapie wdrażania technologii. W codziennej pracy bank wykorzystuje metodykę Agile, tryb pracy małych zespołów, które dobrze się rozumieją i mocno czują odpowiedzialność za produkt. Takie podejście zwiększa efektywność i podnosi komfort pracy.

PKO Bank Polski prowadzi wiele programów rozwojowych, które pozwalają pracownikom podnieść kompetencje lub nabyć nowe. Główny nacisk kładzie na umiejętności z zakresu chmury, cyberbezpieczeństwa, DevOps, AI czy analityki danych. Rozwija także metodyki Agile i umiejętności w obszarze architektury, analityki wymagań czy szeroko rozumianych kompetencji developerskich.

– PKO Bank Polski cały czas się rozwija, dla klientów i pracowników. Jako pracodawca oferujemy szeroki stack technologiczny, pakiet szkoleń, hybrydowy model pracy, a także stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia. Inwestujemy w rozwój technologiczny, podnoszenie kompetencji oraz dostosowanie środowiska pracy do potrzeb naszych pracowników. Dlatego nasza nowa strategia skoncentrowana jest właśnie na ludziach. Wierzymy, że dzięki transformacji naszej kultury na jeszcze bardziej zwinną i innowacyjną budujemy bank możliwości, z którym warto związać ścieżkę kariery na dłużej – mówi Jolanta Wiewióra, dyrektor pionu zarządzania personelem w PKO Banku Polskim.

O pozycji PKO Banku Polskiego jako miejsca pracy dla ekspertów w obszarze technologii świadczy niski wskaźnik rezygnacji (odejść z inicjatywy pracownika) w obszarze IT. W ciągu ostatnich 12 miesięcy kształtował się on na poziomie 7,1 proc., czyli dużo niższym niż średnia rynkowa.

Więcej o pracy w banku można się dowiedzieć w podcaście „Dzień dobry w pracy” (m.in. w odcinku „Rozwój napędzany technologią”) dostępnym na Spotify i YouTube. Informacje o aktualnych ofertach pracy można znaleźć na stronie www.pkobp.pl/kariera.

Materiał powstał przy współpracy z PKO BP

Materiał partnerski z serwisu Cyfrowa Gospodarka