Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Credit Agricole zapowiada nowości w aplikacji mobilnej i rozwój robotów

Tomasz Jurczak
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Klienci posiadający najnowszą wersję aplikacji CA24 Mobile, którzy korzystają ze smartfonów z systemem iOS, mają możliwość ustawiania własnych widżetów na ekranie głównym i ekranie blokady telefonu.
Klienci posiadający najnowszą wersję aplikacji CA24 Mobile, którzy korzystają ze smartfonów z systemem iOS, mają możliwość ustawiania własnych widżetów na ekranie głównym i ekranie blokady telefonu.
Shutterstock

Menadżer finansów i kantor walutowy. To dwie z kilku nowości jakie pojawią się w 2023 roku w aplikacji mobilne banku Credit Agricole. 

Już dziś klienci posiadający najnowszą wersję aplikacji CA24 Mobile, którzy korzystają ze smartfonów z systemem iOS, mają możliwość ustawiania własnych widżetów na ekranie głównym i ekranie blokady telefonu. Credit Agricole jest jednym z pierwszych banków w Polsce, który wykorzystał nową funkcję systemu iOS 16 – widżetów ekranu blokady. Widżety to skróty do formularza umożliwiającego wykonanie przelewu oraz szybkie skorzystanie z kodu BLIK. W przypadku przelewów klient musi zalogować się do aplikacji, z kolei przy korzystaniu z widżetu prowadzącego do kodu BLIK logowanie do aplikacji nie jest wymagane, jeżeli włączona jest funkcja „BLIK przed zalogowaniem”. Co czeka użytkowników w 2023 roku? 

- Z pewnością będziemy rozbudowywać i udoskonalać naszą aplikację mobilną CA24 Mobile. W 2023 roku planujemy wdrożenie kilku udoskonaleń rozwiązania, w szczególności warto zwrócić uwagę na menadżera finansów, tzw. PFM (usługę, która pozwoli lepiej zarządzać pieniędzmi, ale i majątkiem) i wyszukiwarkę (po wpisaniu kilku liter, pojawią się wszystkie produkty/usługi/transakcje, które te litery zawierają – np. przelewy, lokaty czy kredyt). Takiej wyszukiwarki nie ma nikt na rynku. Poza tym planujemy wdrożyć w aplikacji: kantor walutowy; powiadomienia Push o transakcjach na rachunkach; możliwość dodania karty do portfela Google i Apple; ubezpieczenia w aplikacji; bilety parkingowe w miejskich strefach parkowania; wpłaty BLIK we wszystkich wpłatomatach – zapowiada Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy i dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej w Credit Agricole. 

Ponadto bank z powodzeniem wykorzystuje inteligentne roboty RPA, które wspierają e proces obsługi reklamacji i wniosków oraz inne procesy posprzedażowe. Dzięki częściowej robotyzacji tego procesu czas obsługi znacznie się skrócił i klienci dostają odpowiedzi szybciej. Obecnie bank Credit Agricole korzysta z ponad 100 inteligentnych robotów RPA, a średnio w banku powstaje blisko 30 robotów RPA rocznie. Credit Agricole Bank Polska stanowi centrum kompetencyjne w obszarze RPA dla wchodzących w skład globalnej grupy Credit Agricole banków w Egipcie, Ukrainie i we Włoszech. Pierwszy pilotażowy robot, który został nazwany „Przenoszalność” powstał w 2017 r. i wspomagał przenoszenie rachunków z innych banków. Kolejny do dziś wspiera obsługę zwolnień zajęć komorniczych na rachunkach klientów, wykonując nawet do kilku tysięcy zadań dziennie. 

- Roboty RPA doskonale sprawdziły się podczas pandemii, uczestnicząc w procesach obsługi wniosków dot. tarczy, wakacji kredytowych czy restrukturyzacji kredytów, dzięki czemu pracownicy banku mogli sprawnie obsłużyć bieżące potrzeby klientów. Już pięć lat od pilotażu procesy wspierało jednocześnie 100 aktywnych robotów, a wówczas najnowszy wspomagał udzielanie decyzji kredytowych w procedurze uproszczonej dla małych i średnich przedsiębiorstw czy klientów z obszaru agrobiznesu. Działanie wszystkich robotów w banku zarządzane jest za pośrednictwem platformy automatyzacji firmy UiPath. Stała rozbudowa platformy o nowe moduły pozwala uzyskać nowe funkcjonalności i rozszerzać zakres wdrożeń – informuje Przybylski. 

Inteligentny robot został również stworzony i wykorzystany w 2022 r. do obsługi procesu związanego z ustawą o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, zwaną potocznie wakacjami kredytowymi dla klientów hipotecznych. Samodzielnie może m.in. sprawdzić dane z wniosku, przeanalizować okresy zawieszeń i monitorować ciągłość okresów spłat, by finalnie prawidłowo zrealizować wniosek o zawieszenie. Zastosowanie technologii RPA umożliwiło zachowania terminowej obsługi wniosków i przeprowadzenie procesu w sposób kompleksowy. Bank zapewnia, że w 2023 roku będzie rozwijał działanie zautomatyzowanych jak i spersonalizowanych rozwiązań dla klientów.