Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

PKO BP wprowadzi płatności odroczone

Tomasz Jurczak
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
PKO BP
W maju rozpoczął się test na grupie pracowników banku, natomiast wdrożenie dla klientów PKO BP planuje na jesieni 2022 r.
Shutterstock

PKO Bank Polski pracuje nad własnym rozwiązaniem z zakresu płatności odroczonych. Płatności będą obsługiwane przez wszystkie sklepy w Polsce i na świecie akceptujące Blika.

Podczas konferencji wynikowej PKO Banku Polskiego za 1 kwartał 2022, bank poinformował oficjalnie o planowanym wdrożenie płatności odroczonych w schemacie BNPL czyli buy now, pay later. W maju rozpoczął się test na grupie pracowników banku, natomiast wdrożenie dla klientów, PKO BP planuje na jesieni 2022 r.

- W pierwszej kolejności udostępnimy klientom możliwość odraczania spłat transakcji na 30 dni, a docelowo klienci będą mogli również rozkładać transakcje na raty – poinformował PKO BP. Aktywacja w płatnościach będzie bardzo prosta, ponieważ wszystkie pola z danymi wypełniane są automatycznie. Z oferty płatności będzie można skorzystać zarówno w serwisie internetowym iPKO jaki i w aplikacji mobilnej IKO.

Płatności będą obsługiwane przez wszystkie sklepy w Polsce i na świecie akceptujące Blik. (w internecie i naziemnie) i Płacę z iPKO (w internecie).