Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Wirtualne Targi Pracy w Metaverse. PKO Bank Polski szuka talentów

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty
pko bp
Materiały prasowe

Rekrutacja pracowników może być prostsza, wygodniejsza, a także bardziej przyjazna dla nowych pracowników. Wszystko, czego można było się dowiedzieć podczas rozmowy rekrutacyjnej o firmie, jej specyfice i wymaganiach na danym stanowisku wobec pracowników, można otrzymać bez wychodzenia z domu. I to w wirtualnym świecie zwanym metaverse, do którego zaprasza PKO Bank Polski.

Pracownik na start, a umiejętności

Praca w banku wymaga określonych umiejętności, takich jak praca w zespole, umiejętności sprzedażowe, analityczne myślenie, dokładność i staranność w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Nie wszyscy to potrafią, ale jeszcze mniej osób zdaje sobie z tego sprawę. Czasy „pani z okienka bankowego” już dawno odeszły w niepamięć.

Dziś bankowiec musi mieć nie tylko wiedzę, lecz także sporo umiejętności. Wśród najbardziej poszukiwanych są te związane z technologiami cyfrowymi. Klienci oczekują intuicyjnych usług, do których będą mieli łatwy i wygodny dostęp. Odpowiedzią banków jest rozwój zdalnych kanałów komunikacji ze swoimi klientami i głęboka cyfryzacja tych organizacji, do czego potrzeba jednak tysięcy doświadczonych pracowników.

Pierwsze targi w metaverse

A gdyby można wszelkie tajniki bankowości poznać, nie wychodząc z domu? Gdyby onboarding pracownika następował nie przy bankowym biurku szefa, ale w internecie, w warunkach dla wielu z nas bardzo sprzyjających? Takie rozwiązanie testuje PKO Bank Polski. Bank ten, jako pierwszy w kraju i jeden z pierwszych na świecie, organizuje wirtualne targi pracy w metaverse. Na czym one polegają?

Targi poświęcone są zarówno osobom dopiero wchodzącym na rynek pracy, jak i bardziej doświadczonym specjalistom z obszarów IT, data science, big data, sprzedaż, obsługa klienta, UX, ryzyko czy operacje. Brzmi bardzo profesjonalnie, ale właśnie po to są wirtualne targi pracy, aby poznać te obszary pracy w banku, a także sprawdzić, czy nadajemy się do niej.

Jestem na tragach metaverse i co dalej?

Uczestnicy będą mogli m.in. dowiedzieć się, jak funkcjonuje bank, i aplikować na wybrane stanowisko. Najbardziej aktywni użytkownicy będą mieli szansę umówić się na indywidualną rozmowę z bankowymi rekruterami. Celem jest adaptacja nowo zatrudnionej osoby w firmie.

– Kiedy w 2022 r. uruchamialiśmy naszą pierwszą placówkę w metaverse, zapowiadaliśmy, że jednym z kolejnych kroków będzie wykorzystanie jej na potrzeby onboardingu pracowników. Pół roku od tego wydarzenia zapowiedzi wchodzą w etap realizacji. Zapraszam na pierwsze w Polsce i jedne z pierwszych na świecie Wirtualne Targi Pracy w metaverse. Cały czas uczymy się światów wirtualnych i systematycznie budujemy know-how w tym zakresie. W przyszłości będziemy chcieli wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie do budowania relacji z najmłodszymi klientami banku. Przygotowujemy się również do przyśpieszenia rozwoju w metaverse – powiedziała Katarzyna Dziwulska, dyrektor zarządzająca pionem strategii i transformacji cyfrowej w PKO Banku Polskim.

Jak działają wirtualne targi?

PKO Bank Polski od 2022 r. jest obecny w Metaverse na platformie Decentraland, gdzie jako pierwszy bank w Polsce uruchomił swoją wirtualną placówkę – cyfrową kopię warszawskiej PKO Rotundy. Oddział pełni funkcję cyfrowego laboratorium służącego rozwojowi narzędzi poświęconych obszarowi metaverse. Bank testuje za jego pośrednictwem różne formy budowania zaangażowania użytkowników oraz buduje know-how w zakresie obecności w metaświatach.

Jak funkcjonuje ten metaversowy bank? Z jakimi ofertami pracy oraz staży można się spotkać, jak aplikować i umówić spotkanie z rekruterem? Okazuje się, że będzie to można zrobić szybciej niż kiedykolwiek, i to bez wychodzenia z domu. Dzięki wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, uczestnicy Wirtualnych Targów Pracy pod nazwą PKO Bank Talentów, niezależnie od miejsca, w którym fizycznie się znajdują, będą mogli spotkać się w przestrzeni wirtualnej i zobaczyć, jak funkcjonuje bank. Ponadto będą mogli wziąć udział w prezentacjach bankowych ekspertów dotyczących sztucznej inteligencji, robotyzacji, analizy danych, IT czy HR oraz porozmawiać z pracownikami z różnych obszarów banku i przekonać się, jak wygląda praca w dużej, nowoczesnej organizacji.

Jestem na wirtualnych targach i co dalej?

Wiele osób zna bankowość z tej jednej, konsumenckiej strony. Trudno jednak czasem, nie będąc bankowcem, zrozumieć, jak przygotować się do rozmowy, na jakie kwestie zwrócić uwagę, jaka czeka nas przyszłość i jak możemy rozwijać umiejętności w przyszłości. Dlatego na uczestników targów czekają także wskazówki i porady dotyczące budowania ścieżki kariery na podstawie kompetencji przyszłości oraz dowiedzą się, jak napisać dobre CV, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej oraz jak zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Co więcej, osoby zainteresowane pracą lub stażem w PKO Banku Polskim będą mogły zapoznać się z aktualnymi ofertami. Będą miały także możliwość pozostawienia swojego CV i aplikowania na wybrane stanowiska. Najbardziej aktywni uczestnicy będą mieli okazję do umówienia się na indywidualną rozmowę z rekruterem w dogodnym dla nich terminie.

Wirtualne Targi Pracy #PKOBankTalentów rozpoczną się 30 maja o godz. 10 w Wirtualnej PKO Rotundzie na platformie Decentraland. Uczestnicy targów będą mogli dowiedzieć się, jak funkcjonuje bank, zapoznać się z ofertami pracy oraz staży, zaaplikować i umówić spotkanie z rekruterem. Wejście do bankowej przestrzeni wirtualnej jest intuicyjne i łatwe, wystarczy do tego laptop oraz dostęp do internetu. Szczegółowe wskazówki, jak wziąć udział w wydarzeniu, znajdują się na stronie internetowej metaverse.pkobp.pl/targi-pracy.

Materiał powstał przy współpracy z PKO BP

Materiał partnerski z serwisu Cyfrowa Gospodarka