Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Nieodebrane świadczenia z ZUS? Uwaga na SMS-y od oszustów

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych.
Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych.
Shutterstock

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi SMS-ami rozsyłanymi przez oszustów. "Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści. Nie należy klikać w linki, ani pobierać załączników nieznanego pochodzenia" - apeluje ZUS.

"Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia" - wskazuje Grzegorz Dyjak z Centrali ZUS.

Dodaje, że wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS.

"Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji" - podkreśla przedstawiciel Zakładu.

Zaleca też zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec