Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Cisco Live 2023: Większa ochrona pracy hybrydowej i bezpieczeństwo chmury

Tomasz Jurczak
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Cisco Live 2023
Cisco Live 2023
Media

 Wizja bezpiecznej chmury, automatyzacja w chmurze dla przemysłowego IoT oraz nowe podejście do zrównoważonego rozwoju w technologii. To szereg nowości i innowacji technologicznych w obszarach bezpieczeństwa, sieci, chmury, IoT i pracy hybrydowej jakie zaprezentowała firma podczas Cisco Live 2023 w Amsterdamie. 

W trakcie odbywającej się właśnie konferencji Cisco Live w Amsterdamie firma zaprezentowała nowości związane z bezpieczeństwem sieci, pracy zdalnej i środowisk multi-cloud. - Nasi klienci oczekują, abyśmy zapewniali im bezpieczną łączność z nieprzerwanym dostępem do aplikacji, których potrzebują do dynamicznego rozwoju” - powiedziała Wendy Mars, prezeska Cisco w regionie EMEA.  Jako jedyna redakcja z Polski na żywo mogliśmy uczestniczyć w zaprezentowaniu nowych  rozwiązań. Co ciekawego zapowiada światowy koncern technologiczny?

Cisco Live 2023: Wizja bezpiecznej chmury 

Wyniki badania Cisco Cybersecurity Readiness Index pokazują, że choć technologia zabezpieczająca urządzenia jest powszechnie stosowana, potrzebny jest dalszy postęp w zakresie ochrony tożsamości, sieci i aplikacji. Klienci Cisco mogą już uzyskać dostęp do nowych funkcji zgodnych z zasadą podejścia opartego na ryzyku (ang. risk-based approach)w całym portfolio zabezpieczeń, aby lepiej chronić hybrydowe środowiska pracy z wieloma chmurami. 

Ponadto Cisco jako pierwsza firma w branży zaprezentuje Business Risk Observability - rozwiązanie stanowiące rozszerzenie Full Stack Observability w zakresie bezpieczeństwa aplikacji realizowanego przez Cisco Secure Application. Postępy te świadczą o ciągłym dążeniu firmy do realizacji wizji Security Cloud, która będzie chronić integralność całego ekosystemu informatycznego organizacji. 

Cisco Live 2023: Automatyzacja w chmurze dla przemysłowego IoT

Organizacje rozszerzają swoje sieci na kolejne sektory działalności. Muszą połączyć podstawowe operacje przedsiębiorstwa z przestrzeniami przemysłowymi, obejmującymi sieci energetyczne, zakłady produkcyjne i transport. Priorytetem również dla nich jest zrównoważony rozwój i odporność na awarie, co powoduje potrzebę zwiększonej widoczności w tych środowiskach. Rozproszony charakter sieci sprawia, że zarządzanie nimi jest skomplikowane, a wraz z digitalizacją zasobów w kolejnych firmach, coraz ważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie się przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu.

W trakcie konferencji Cisco Live, firma ogłosiła też nowości w zakresie sieci zarządzanych w chmurze, realizując obietnicę pomocy klientom w upraszczaniu operacji IT. Dzięki potężnym, nowym narzędziom dla przemysłowych aplikacji IoT, uproszczonym pulpitom nawigacyjnym do konwergencji operacji IT i OT (open telemetry) oraz elastycznej i inteligentnej infrastrukturze sieciowej, można teraz zabezpieczyć wszystkie zasoby przemysłowe. 

Cisco Live 2023: Nowe podejście do zrównoważonego rozwoju w technologii

Cisco zapowiada też funkcję Carbon Emissions Insights w Webex Control Hub, która umożliwia firmom skuteczniejszą realizację celów zrównoważonego rozwoju. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie raportujące emisję energii z różnych urządzeń elektronicznych oraz oferujące rekomendacje dotyczące optymalizacji jej zużycia. 

Cisco przeszkoli 10 milionów osób 

Dodatkowo w ramach programu Cisco Networking Academy. firma planuje przeszkolić 10 milionów mieszkańców Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w zakresie umiejętności cyfrowych i cyberbezpieczeństwa. Jest to część 10-letniego planu firmy, który zakłada wyposażenie 25 milionów ludzi na całym świecie w umiejętności cyfrowe potrzebne do projektowania, zarządzania i zabezpieczania kluczowych systemów cyfrowych, na których opierają się nasze społeczeństwa.