Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

TikTok inwestuje w Europie. Zbuduje w Dublinie nowe centrum danych

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
TikTok
TikTok
ShutterStock

TikTok podpisał umowę na budowę centrum danych w Europie, podała platforma. Nowa inwestycja - zlokalizowana w Dublinie - obejmie swoją działalnością także Polskę.

"TikTok konsekwentnie realizuje strategię ochrony danych swojej społeczności w Europie. Firma ogłosiła podpisanie umowy na budowę nowego centrum danych w Dublinie. Nowa inwestycja - zrealizowana we współpracy z uznanym partnerem - obejmie swoją działalnością także Polskę. Centrum zostanie uruchomione na początku 2023 roku, a pełną operacyjność uzyska do końca grudnia" - czytamy w komunikacie.

Do tej pory TikTok przechowywał dane swoich użytkowników z całego świata w Singapurze i USA. Najnowsze centrum, które powstanie w Dublinie w Irlandii, pozwoli zachować spójność z europejskimi celami w zakresie poufności danych i tym samym ograniczyć do minimum przepływ danych poza region. Gromadzone będą w nim dane użytkowników z Wielkiej Brytanii i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), który obejmuje całą Unię Europejską - w tym Polskę - oraz Islandię, Norwegię i Liechtenstein, podano także.

"Centrum Danych w Dublinie to już kolejna ważna inwestycja TikToka w Europie. W Irlandii zlokalizowany jest europejski zespół prawny ds. ochrony prywatności oraz Biuro Inspektora Ochrony Danych, a także centra Trust & Safety EMEA, European SMB Hubs oraz Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności. W 2021 roku platforma ogłosiła także otwarcie Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, którego zadaniem jest monitorowanie, wykrywanie i reagowanie na potencjalne zagrożenia, a także gromadzenie danych dotyczących przestępczości cyfrowej" - czytamy dalej. 

TikTok jest czołową platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych.